Przybrana córka – matczyna miłość w głośnym romansie

Klaudyna Steinbrecht to dziedziczka wielkiej fortuny, która z dobrym ożenkiem mogłaby wręcz kąpać się w złocie. Jednak mimo wizji tak ogromnego bogactwa poślubia ona ubogiego malarza – Henryka Lossena. Po rozstaniu z Henrykiem kobieta postanawia przyjąć do swojego domu młodą pannę, aby poradzić sobie z nieustającą samotnością. Niespodziewanie okazuje się ona córką byłego męża Klaudyny Jak rozwinie się ich znajomość? Czy młoda Bryta odnajdzie szczęście w małżeństwie z Herbertem? “Przybrana córka” Jadwigi Courths-Mahler to niezwykły romans, dosłownie łączący pokolenia.

Przybrana córka – miłość i matczyna więź w dziele niemieckiej pisarki

“Przybrana córka” Jadwigi Courths-Mahler jest książką nie tylko o miłości, ale również problemach kobiet i próbach ich rozwiązywania. Gdy Bryta, tytułowa przybrana córka Jadwigi wychodzi za mąż kobiety ani przez chwilę nie podejrzewają, że jej ukochany może interesować ją tylko ze względu na majątek. Jednak słowa Teodora nie dają o sobie zapomnieć, a młoda kobieta zaczyna mieć coraz większe wątpliwości co do uczucia swojego partnera. Jadwiga nie chce, aby jej przyrodnią córkę spotkało to samo rozczarowanie miłosne, jednak kobiety wciąż nie mają pewności co do szczerości Herberta. Kto ma rację? Czy Bryta dokonała słusznego wyboru wychodząc za mąż? A może jej ukochany to tylko i wyłącznie oszust i naciągacz?

Jadwiga Courths-Mahler – niemiecka pisarka z ponad 200 romansami na koncie

Jadwiga Courths-Mahler to pisarka, słynąca głównie z romansów i powieści obyczajowych. “Przybrana córka” jest tylko jedną z wielu, licznych książek z wątkiem miłości jako klucza do wyższego statusu społecznego. Dość złożona fabuła oraz rozwijające się uczucie matczynej miłości pozwala na wciągnięcie się w treść i spędzenie nawet kilku godzin z lekturą. Jednocześnie bohaterki, mimo upływu wielu lat od wydania pierwszego egzemplarza zmagają się z wciąż aktualnymi problemami, takimi jak zakochanie, rozstanie czy samotność, co czyni książkę ponadczasową lekturą dla przedstawicielek kilku pokoleń.