Gdzie podziała się mała dziewczynka?

Strach o najdroższą osobę

Wątek rodzinny połączony z klimatem grozy? Jeśli lubisz rodzinne sekrety, to książka Przybrana córka na pewno cię zaciekawi i wciągnie. “Przybrana córka” to thriller psychologiczny, którego autorką jest Trope Nicole, znana również z książek takich jak “Zaginiony chłopiec” i “Gdzie jesteś synku”. Trope Nicole w “Przybranej córce” podejmuje temat, który mocno trzyma w napięciu i dla wielu czytelników może okazać się trudny. Szczególnie tych, którzy mają lub mieli dzieci i nie jest im obce uczucie strachu, kiedy nie wiadomo, co dzieje się z dzieckiem w danym momencie. “Przybrana córka” to z całą pewnością książka dla osób o mocnych nerwach, które nie boją się stanąć twarzą w twarz z szokującą przeszłością, kłamstwami i lękiem o najdroższą osobę na świecie.

Niemożliwe zniknięcie

To był zwykły, zimowy dzień. Jeden z tych, kiedy przy każdym głębszym oddechu, rześkie powietrze przyjemnie przeszywa płuca. Codzienne zakupy w sklepie spożywczym nie sprawiły Leslie kłopotu. Po zapłaceniu za artykuły i zapakowaniu ich, kobieta wsiada do samochodu. Zapewne jej myśli pochłaniają plany związane z przygotowaniem posiłku dla rodziny, a może pochłonięta jest myśleniem o zmianie fryzury lub koloru włosów. Tak, czy inaczej, nie spodziewa się, że za moment w telefonie usłyszy jedną z najgorszych rzeczy, jakie tylko może wyobrazić sobie matka. Mija tylko moment od uruchomienia silnika, kiedy telefon dzwoni. Shelby, pasierbica, która tego dnia miała opiekować się córką Leslie, oznajmia jej, że dziewczynka zniknęła. Czy to możliwe, że urocza trzylatka, Millie, nagle samodzielnie opuściła dom? A może, jednak, to tylko jedna z zabaw i za moment okaże się, że schowała się za kanapą?

Historie, które nie mają sensu

Po powrocie do domu Leslie nie zastaje w nim swojej córki. Nie może uwierzyć, że jej mała Millie zniknęła. Kiedy policja przesłuchuje zrozpaczoną Shelby, historia nastolatki przestaje się kleić. Za dużo elementów nie ma sensu. Dziewczyna jest zdenerwowana, przybita i szlocha, jednak nie pasujące do siebie elementy historii sprawiają, że jest w niej coś niepokojącego. Wydaje się, że kręci i coś ukrywa, ale może to tylko wrażenie? Okazuje się, że nie tylko ona może udawać. Wiadomość mówiąca o tym, że mąż Leslie nie jest tym, za kogo się podaje, sprawia, że kobieta traci całą pewność co do tego, kim są członkowie jej rodziny. Dookoła piętrzą się sekrety. Sama Leslie też ukrywa przed światem coś, co nie może wyjść na światło dzienne. No i jest jeszcze sprawa zakupów. Dlaczego zajęły one kobiecie tak dużo czasu? Czy ma to związek z zaginięciem trzylatki? Czy uda się ją odnaleźć?